KYOCERA AVX TACL475K010XTA
Part No.:
TACL475K010XTA
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 10V 0603
Comments
TACL475K010XTA Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)