KYOCERA AVX TACR226K010RTA
Part No.:
TACR226K010RTA
Description:
CAP TANT 22UF 10% 10V 0805
Comments
TACR226K010RTA Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)