KYOCERA AVX TACR336K002R
Part No.:
TACR336K002R
Description:
CAP TANT 33UF 10% 2V 0805
Comments
TACR336K002R Specifications
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)