KYOCERA AVX TACT476M010RTA
Part No.:
TACT476M010RTA
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Description:
CAP TANT 47UF 20% 10V 1411
Comments
TACT476M010RTA Specifications
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)