KYOCERA AVX TACU335M006XTA
Part No.:
TACU335M006XTA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 6.3V 0805
Comments
TACU335M006XTA Specifications
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
TACmicrochip®, TAC
Product Status:
Active
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)