Taitien TAEABLSANF-25.000000
Part No.:
TAEABLSANF-25.000000
Manufacturer:
Taitien
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TAEABLSANF-25.000000.pdf
Description:
XTAL OSC VCTCXO 25.0000MHZ SNWV
Comments
TAEABLSANF-25.000000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Taitien
Series:
TA
Package/Case:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCTCXO
Frequency:
25 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
3V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3.5mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)