KYOCERA AVX TAJC107K010H
Part No.:
TAJC107K010H
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 100UF 10% 10V 2312
Comments
TAJC107K010H Specifications
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)