KYOCERA AVX TAJC685K050ANJ
Part No.:
TAJC685K050ANJ
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2312
Comments
TAJC685K050ANJ Specifications
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)