KYOCERA AVX TAJD156K020SNJ
Part No.:
TAJD156K020SNJ
Description:
CAP TANT 15UF 10% 20V 2917
Comments
TAJD156K020SNJ Specifications
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)