KYOCERA AVX TAJD227M010HNJ
Part No.:
TAJD227M010HNJ
Description:
CAP TANT 220UF 20% 10V 2917
Comments
TAJD227M010HNJ Specifications
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)