KYOCERA AVX TAJD477K004SNJ
Part No.:
TAJD477K004SNJ
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 470UF 10% 4V 2917
Comments
TAJD477K004SNJ Specifications
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)