KYOCERA AVX TAJF477M002RNJ
Part No.:
TAJF477M002RNJ
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 470UF 20% 2.5V 2312
Comments
TAJF477M002RNJ Specifications
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
300mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)