KYOCERA AVX TAJK335K010RNJ
Part No.:
TAJK335K010RNJ
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 10V
Comments
TAJK335K010RNJ Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5.5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)