KYOCERA AVX TAJP105K035RNJ
Part No.:
TAJP105K035RNJ
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 1UF 10% 35V 0805
Comments
TAJP105K035RNJ Specifications
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
11Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)