KYOCERA AVX TAJS335K010RNJ
Part No.:
TAJS335K010RNJ
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 10V 1206
Comments
TAJS335K010RNJ Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)