KYOCERA AVX TAJT226M006RNJ
Part No.:
TAJT226M006RNJ
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Description:
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 1411
Comments
TAJT226M006RNJ Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)