KYOCERA AVX TAJT685K010RNJ
Part No.:
TAJT685K010RNJ
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 10V 1411
Comments
TAJT685K010RNJ Specifications
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
4Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)