KYOCERA AVX TAJY226K025ANJ
Part No.:
TAJY226K025ANJ
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 10% 25V 2917
Comments
TAJY226K025ANJ Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)