KYOCERA AVX TAJY335M050RNJ
Part No.:
TAJY335M050RNJ
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 50V 2917
Comments
TAJY335M050RNJ Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.7Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)