KYOCERA AVX TAJY475K050SNJ
Part No.:
TAJY475K050SNJ
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917
Comments
TAJY475K050SNJ Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.2Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)