Connor Winfield TB514-052.0M
Part No.:
TB514-052.0M
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TB514-052.0M.pdf
Description:
XTAL OSC VCTCXO 52.0000MHZ LVCMO
Comments
TB514-052.0M Specifications
Type:
VCTCXO
Frequency:
52 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)