Connor Winfield TB612-054.0M
Part No.:
TB612-054.0M
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TB612-054.0M.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 54.0000MHZ LVCMOS
Comments
TB612-054.0M Specifications
Frequency:
54 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
12mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)