Connor Winfield TB622-049.152M
Part No.:
TB622-049.152M
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TB622-049.152M.pdf
Description:
OSC TCXO 49.152MHZ LVCMOS SMT
Comments
TB622-049.152M Specifications
Frequency:
49.152 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)