KYOCERA AVX TBJC105K050CBSB0024
Part No.:
TBJC105K050CBSB0024
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 1UF 10% 50V 2312
Comments
TBJC105K050CBSB0024 Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)