KYOCERA AVX TBJD107K010LSSB0023
Part No.:
TBJD107K010LSSB0023
Description:
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
Comments
TBJD107K010LSSB0023 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
50mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)