KYOCERA AVX TBJE156K050LBSB0H24
Part No.:
TBJE156K050LBSB0H24
Description:
CAP TANT 15UF 10% 50V 2917
Comments
TBJE156K050LBSB0H24 Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)