KYOCERA AVX TBJE686K020LRSB0023
Part No.:
TBJE686K020LRSB0023
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 68UF 10% 20V 2917
Comments
TBJE686K020LRSB0023 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.162" (4.11mm)