Rohm Semiconductor TCFGB0J686M8R
Part No.:
TCFGB0J686M8R
Description:
CAP TANT 68UF 20% 6.3V 1411
Comments
TCFGB0J686M8R Specifications
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)