Rohm Semiconductor TCFGB1A107M8R
Part No.:
TCFGB1A107M8R
Description:
CAP TANT 100UF 20% 10V 1411
Comments
TCFGB1A107M8R Specifications
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)