Cornell Dubilier Knowles TDL105K050S1C-F
Part No.:
TDL105K050S1C-F
Description:
CAP TANT 1UF 10% 50V RADIAL
Comments
TDL105K050S1C-F Specifications
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia (6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.360" (9.14mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)