Cornell Dubilier Knowles TDL106K010S1B-F
Part No.:
TDL106K010S1B-F
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V RADIAL
Comments
TDL106K010S1B-F Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" Dia (5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)