Cornell Dubilier Knowles TDL106M025S1C
Part No.:
TDL106M025S1C
Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V RADIAL
Comments
TDL106M025S1C Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia (6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.360" (9.14mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)