Cornell Dubilier Knowles TDL225M025S1B-F
Part No.:
TDL225M025S1B-F
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 25V RADIAL
Comments
TDL225M025S1B-F Specifications
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" Dia (5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)