Cornell Dubilier Knowles TDL335K050S1D
Part No.:
TDL335K050S1D
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 50V RADIAL
Comments
TDL335K050S1D Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.340" Dia (8.64mm)
Height - Seated (Max):
0.400" (10.16mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)