Taitien TFETTCJANF-12.288000
Part No.:
TFETTCJANF-12.288000
Manufacturer:
Taitien
Category:
Oscillators
Package:
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TFETTCJANF-12.288000.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 12.2880MHZ CMOS TH
Comments
TFETTCJANF-12.288000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Taitien
Series:
TF
Package/Case:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
12.288 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±4.6ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
20mA
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.803" L x 0.504" W (20.40mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):
0.339" (8.60mm)