Vishay Sprague TH3E227K010A0500
Part No.:
TH3E227K010A0500
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Comments
TH3E227K010A0500 Specifications
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)