KYOCERA AVX TLCL476M002RTA
Part No.:
TLCL476M002RTA
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
CAP TANT 47UF 20% 2V 0603
Comments
TLCL476M002RTA Specifications
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
7.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)