KYOCERA AVX TLCR107M004RTA
Part No.:
TLCR107M004RTA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT
Comments
TLCR107M004RTA Specifications
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)