Taitien TLEARKJATF-20.000000
Part No.:
TLEARKJATF-20.000000
Manufacturer:
Taitien
Category:
Oscillators
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.TLEARKJATF-20.000000.pdf
Description:
XTAL OSC VCTCXO 20MHZ CMOS
Comments
TLEARKJATF-20.000000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Taitien
Series:
TL
Package/Case:
10-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCTCXO
Frequency:
20 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±200ppb
Absolute Pull Range (APR):
±5ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6.5mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.077" (1.95mm)