Vishay Sprague TMCSE1V475MTRF
Part No.:
TMCSE1V475MTRF
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 35V 2917
Comments
TMCSE1V475MTRF Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.8Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)