KYOCERA AVX TPSA475M020H1800
Part No.:
TPSA475M020H1800
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 20V 1206
Comments
TPSA475M020H1800 Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.8Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)