KYOCERA AVX TPSC157M006R0250
Part No.:
TPSC157M006R0250
Description:
CAP TANT 150UF 20% 6.3V 2312
Comments
TPSC157M006R0250 Specifications
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
250mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)