KYOCERA AVX TPSC226K020H0100
Part No.:
TPSC226K020H0100
Description:
CAP TANT 22UF 10% 20V 2312
Comments
TPSC226K020H0100 Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)