KYOCERA AVX TPSC226K020H0150
Part No.:
TPSC226K020H0150
Description:
CAP TANT 22UF 10% 20V 2312
Comments
TPSC226K020H0150 Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)