KYOCERA AVX TPSC337M006H0080
Part No.:
TPSC337M006H0080
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 2312
Comments
TPSC337M006H0080 Specifications
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
80mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)