KYOCERA AVX TPSD685M050R0500
Part No.:
TPSD685M050R0500
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 50V 2917
Comments
TPSD685M050R0500 Specifications
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)