KYOCERA AVX TPSF337K004R0200
Part No.:
TPSF337K004R0200
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 330UF 10% 4V 2312
Comments
TPSF337K004R0200 Specifications
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
200mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)