KYOCERA AVX TPST107M004R0500
Part No.:
TPST107M004R0500
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
CAP TANT 33UF
Comments
TPST107M004R0500 Specifications
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)