KYOCERA AVX TPSV687K006R0040
Part No.:
TPSV687K006R0040
Package:
2924 (7361 Metric)
Description:
CAP TANT 680UF 10% 6.3V 2924
Comments
TPSV687K006R0040 Specifications
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
40mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)