KYOCERA AVX TPSV687M010R0100V
Part No.:
TPSV687M010R0100V
Package:
2924 (7361 Metric)
Description:
CAP TANT 680UF 20% 10V 2924
Comments
TPSV687M010R0100V Specifications
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)